• Piernikowy katalog
   Piernik należy do najstarszych ciast, a wywodzi się z tzw. miodowników wielkich - wielkich bochnów chleba robionych na miodzie. Pochodzi z XII wiecznej Bazylei i Norymbergii, głównych ośrodków piernikarskich średniowiecznej Europy.
  • Pierniki reklamowe
   Są one w większości odpowiedzią na zróżnicowane zapotrzebowanie i gusty klientów, wśród których nie brakuje także agencji reklamowych czy instytucji.
  • Pierniki świąteczne
   Obecnie wypiekamy je na przeróżne okazje: Mikołajki, Boże Narodzenie, Wielkanoc, imieniny i inne popularne uroczystości. Opatrzone stosownymi napisami, glazurowane, ozdabiane kolorowym lukrem albo główkami z oleodruku.
  • Pierniki figuralne
   Nawiązując do wspaniałych tradycji rzemiosła piernikarskiego firma nasza wypieka wszelkie rodzaje piernika. Bogate wzornictwo kształtów i dekoracji sięga przede wszystkim po formy tradycyjne - serca, domki, koguciki, mikołaje.
  • Pierniki z marcepanem
   Gościły i goszczą na wielu stołach, zawsze będąc nie tylko ozdobą i dowodem mistrzostwa piernikarza, ale przede wszystkim - dowodem życzliwego serca ofiarodawcy.
  • Piernikowe serca
   Bogate wzornictwo kształtów i dekoracji sięga przede wszystkim po formy tradycyjne - serca, domki, koguciki, mikołaje.

37 Ogólnopolskie Targi Sztuki Ludowej (25-27 czerwca 2004)

Kazimierz Dolny, Rynek Duży 25-27 czerwca 2004 r.

Pośród najwybitniejszych reprezentantów wszystkich dyscyplin twórczych sztuki ludowej z całego kraju, swoje wyroby prezentowała nasza firma.

Jarosławskie słodycze Cieszyły oko i podniebienie licznie odwiedzajacych tą jedyną w swym rodzaju imprezę w Polsce. Jedyną - na której prezentowany jest autentyczny, nie stylizowany folklor i sztuka polskiej wsi.

Dzięki obecności mistrzów tego gatunku twórczości, od lat jest to zarazem jej promocja jak i najlepsza lekcja tradycji polskiej kultury ludowej.
Stąd liczne, bo kilkudziesięczne grono gości, turystów i kolekcjonerów krajowych i zagranicznych.

Miło nam było zostać docenionym wystawcą i mamy nadzieję spotkać się w Kazimierzu za rok z równie żywym zainteresowaniem.